VALLOX HOME OF FRESH AIR

VALLOX 125 MV – nowa odsłona centrali strefowej …

Centrala wentylacyjna Vallox 125 MV zrewolucjonizuje modernizację wentylacji. Jej sześć modeli może szybko i łatwo zastąpić dziesiątki starszych central wentylacyjnych, aby uzyskać energooszczędną wentylację z nowoczesnymi funkcjami.

Nowa jednostka wentylacyjna Vallox 125 MV jest dostępna w sześciu modelach (A-F), różniących się miedzy sobą średnicą i ilością króćców przyłączeniowych. Albo pasują bezpośrednio w miejsce starej jednostki, albo wymagają jedynie niewielkich zmian w kanale. Oznacza to łatwiejszą i szybszą renowację wentylacji, a także oszczędność pieniędzy.

Płyta z króćcami każdego modelu jest mocowana do centrali na fabrycznej linii produkcyjnej, po czym przeprowadzane są niezbędne testy eksploatacyjne i szczelności. Zapewnia to pracę i energooszczędność urządzenia.

Wymień dziesiątki starych modeli central wentylacyjnych

Na przykład nowa jednostka wentylacyjna Vallox 125 MV może zastąpić MUH Ilmava, Vallox Digit SE, Ilto 440 i dziesiątki innych starych jednostek wentylacyjnych. Litery od A do F w nazwie urządzenia wskazują konkretny model, czyli kolejność, średnice i położenie wylotów kanałów. Zapoznaj się z tabelą na stronach 5-7 broszury, aby znaleźć odpowiedni model do zastąpienia starego urządzenia.

Energooszczędna jednostka z nowoczesnymi funkcjami …

Nowoczesny system wentylacji automatycznie mierzy jakość powietrza, dostarczając w sposób ciągły czyste, przefiltrowane i odpowiednio dogrzane powietrze do wnętrza domu – w zależności od potrzeb. Cechy Vallox 125 MV doskonale spełniają obecne wymagania dotyczące działania i efektywności energetycznej.

Dzięki obecnym silnikom EC zużycie energii elektrycznej przez energooszczędne wentylatory Vallox 125 MV jest bardzo niskie. Zaawansowana automatyka odszraniania gwarantuje, że Vallox 125 MV nie zatrzyma wentylatora powietrza nawiewanego nawet w najzimniejsze dni.

Urządzenie posiada szerokie możliwości sterowania, takie jak zdalne sterowanie z bezpłatną usługą w chmurze oraz możliwość podłączenia urządzenia do automatyki domowej. Jakość powietrza w pomieszczeniach jest monitorowana przez zintegrowane czujniki wilgotności i dwutlenku węgla, które w razie potrzeby wspomagają wentylację. Pomaga to również kontrolować zużycie energii.

Sprawność odzysku ciepła urządzenia jest bardzo wysoka i wskazuje, jak skutecznie ciepło odzyskane z powietrza wywiewanego może ogrzać powietrze nawiewane. Dzięki wydajnemu odzyskowi ciepła zużycie energii wentylacji jest niskie nawet przy wyższych mocach, a oddzielne podgrzewanie wstępne nie jest już potrzebne i dawno wyeliminowane.

Nowe, wysokiej jakości filtry zapewniają wysoką skuteczność filtrowania, utrzymując powietrze w pomieszczeniu na długo czyste od zanieczyszczeń powietrza zewnętrznego. Oryginalne filtry Vallox zapewniają wydajną wentylację, ponieważ ich klasa filtracji, wymiary i opory przepływu są idealne dla urządzenia.

Sufitowa płyta montażowa dla łatwiejszej instalacji …

Dla jednostki Vallox 125 MV dostępne są opcjonalne płyty do montażu na suficie (z wyjątkiem modelu B) i izolowane płyty podłogowe (wszystkie modele).

Jeśli rozmieszczenie kanałów jest nawet nieznacznie przesunięte względem wylotów kanałów w nowym urządzeniu, sufitowa płyta montażowa pomoże umieścić kanały dokładnie we właściwych miejscach przed zainstalowaniem urządzenia. Jeśli sufitowa płyta montażowa może być zawieszona na konstrukcjach sufitowych, ułatwi to montaż ciężkiego urządzenia na płycie montażowej, która jest na swoim miejscu.

Comments are closed.