VALLOX HOME OF FRESH AIR

Centrum Edukacyjne Radosna Nowina 2000 – wyposażone w rekuperatory Vallox

Powietrze w nowym kompleksie mieszkaniowym Centrum Edukacyjnego Radosna Nowina 2000 w Piekarach koło Krakowa jest utrzymywane w świeżości dzięki wentylacji dostosowanej do konkretnego zapotrzebowania. Szczególną uwagę zwrócono na efektywność energetyczną i łatwość konserwacji oraz możliwość zdalnej obsługi rekuperatorów poprzez usługę MyVallox Cloud.

Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000” to nowoczesny kompleks edukacyjno-sportowy położony w Piekarach koło Krakowa. W jego skład wchodzi kościół pw. Narodzenia Pańskiego, liceum ogólnokształcące, budynek ośrodka sportu i rekreacji (hala sportowa, kryta pływalnia, saunarium, studio rekreacji siłowej, zewnętrzne boiska sportowe) oraz internaty i domy gościnne.

Wysoki standard obiektów i wyposażenia świadczy o zaangażowaniu Fundacji w realizację misji, którą jest tworzenie i ciągłe udoskonalanie miejsca umożliwiającego jak największej grupie młodych ludzi zdobycie wysokiej jakości wykształcenia i ich wszechstronny rozwój.

Jednostki Vallox zostały rzetelnie dobrane i wybrane ze względu m. in. na ich efektywność energetyczną.
Energooszczędne centrale wentylacyjne firmy Vallox doskonale wpasowują się do tematyki budynków. Projekt Centrum Edukacyjnego oraz jego wykonanie są również nowoczesne – mówi właściciel firmy instalatorskiej Saniwent, Mariusz Nędzyński.

Łatwe w utrzymaniu

Każdy dom i każdy segment został podzielony na mniejsze pokoje. Do mieszkań można dostać się poprzez wspólny korytarz zlokalizowany wewnętrz budynku.  W każdym segmencie pracuje rekuperator Vallox 096 MV.

Umiejscowienie urządzeń wentylacyjnych na zewnątrz mieszkań wynika z potrzeby ułatwienia konserwacji, mówi Mariusz Nędzyński.

Naszym celem jest jak najrzadsze wchodzenie do pokoi, dlatego ważne jest, aby wszystkie niezbędne czynności konserwacyjne można było przeprowadzić poza pokojami. W miejscach takich jak internat, domy gościnne, liczba pokoi jest duża i należy zminimalizować czas wymagany na prace konserwacyjne.

Dobra wentylacja dla zdrowia uczniów

Uznano, że wentylacja dostosowana do konkretnego segmentu w budynkach jest ważna, ponieważ mieszkańcy żyją na co dzień zgodnie ze swoimi osobistymi harmonogramami.

Każdy segment posiada niezależną centralę wentylacyjną, która działa zgodnie z ustawionym harmonogramem dobowym. To najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę konkretny rytm życia uczniów.

System wentylacji pracuje ciągle, zapewniając dopływ potrzebnego powietrza świeżego do pokojów mieszkalnych i na bieżąco usuwa powietrze zużyte.

Jednym z największych udogodnień pod względem administrowania rekuperatorami jest możliwość zdalnego poglądu i ustawienie każdego z rekuperatorów niezależnie. Usługa MyVallox Cloud daje też duże możliwości serwisowe – mówi nam Mariusz Nędzyński właściciel firmy Saniwent, wykonawca instalacji.

Centrum edukacyjne „Radosna nowina 2000”, Piekary koło Krakowa

Budynek: segmenty mieszkalne

Zakończenie inwestycji: 2023

Rekuperatory: Vallox 096 MV

Instalacja: Mariusz Nędzyński Firma Usługowa SANIWENT

Comments are closed.