Wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu z czystym powietrzem.

Poniedziałek- Piątek 7.00-16.00

Zadzwoń: 22 510 61 62

501 055 624

Vallox wchodzi na nowy poziom profesjonalizmu budując własne laboratorium akustyki

Vallox wchodzi na nowy poziom profesjonalizmu budując własne laboratorium akustyki – komora bezechowa.

Już teraz widzimy, że technologia akustyczna (dźwiękowa) central wentylacyjnych będzie odgrywać coraz ważniejszą rolę.

Wysyłanie central wentylacyjnych, koncepcji konstrukcji i materiałów tłumiących do dokładnego przebadania było bardzo czasochłonne.

W 2018 roku Vallox postanowił znacznie zainwestować w rozwój swoich produktów w zakresie technologii dźwiękowej, budując własne laboratorium akustyki.

Już od 3 lat właśnie to laboratorium umożliwia szybkie i bardzo dokładne pomiary wartości akustycznych pracy naszych urządzeń. Możemy łatwo przetestować różne materiały tłumienia i konstrukcje dzięki czemu znacznie przyśpieszamy ich rozwój technologiczny.

Pomiary umożliwiają znalezienie najlepszych kombinacji materiałów i konstrukcji, a następnie poprawę właściwości akustycznych central poprzez zmniejszenie zarówno dźwięku przenoszonego do otoczenia, jak i dźwięków emitowanych do kanałów.

Budowa laboratorium była trudnym i kosztownym wyzwaniem.

Vallox osiągnął zamierzony cel prowadząc dokładny nadzór na każdym etapie budowy współpracując z ekspertami w dziedzinie akustyki i doświadczonymi inżynierami budownictwa. Dzięki temu udało się w praktyce osiągnąć cel zamierzony przez projektantów i architektów.

Nowe laboratorium pomiaru i analizy dźwięku w znacznym stopniu zwiększa wiedzę Vallox-a w zakresie technologii dźwięku, oraz produkcję jeszcze cichszych central wentylacyjnych.

Comments are closed.