VALLOX HOME OF FRESH AIR

VALLOX na służbie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Vallox wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na  południu Polski, w Beskidach Zachodnich, znajduje się siedziba Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Organizacja ta powstała w 1952 roku aby nieść pomoc ludziom, którzy potrzebują jej w górach, bez względu na porę roku, dnia i stan pogody.

27 maja 2021 roku w nowo wybudowanej siedzibie Pogotowia Ratunkowego została uruchomiona instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wysokość na jakiej znajduje się siedziba GOPR to aż 1 310 m npm.  Aby ratownicy mogli realizować dyżury  w lepszych i bardziej komfortowych warunkach, Vallox podarował Im centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła.

Wentylacja Vallox zapewnia, że powietrze we wszystkich pomieszczeniach jest filtrowane i świeże, dzięki czemu przebywanie w nich jest zdrowe i komfortowe. Urządzenie estetycznie zamontowane jest na ścianie, wpasowuje się w wygląd wnętrza. Dzięki wbudowanemu czujnikowi CO2 i czujnikowi wilgotności, wentylacja dostosowuje wydajność do bieżącego zapotrzebowania np. odpowiednio jest zwiększana podczas gotowania lub korzystania z  prysznicy.

Energooszczędna wentylacja to również mniejsze rachunki za prąd, dlatego siedziba ratowników wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia wentylacyjne Vallox, Vallox 096 MV (bez nagrzewnicy wstępnej). Oszczędza ono energię, ogrzewając nawiewane powietrze w zimnych okresach i schładzając je w ciepłych miesiącach letnich, dlatego przebywanie w pomieszczeniach jest przyjemne o każdej porze roku.

Poniżej zestawienie parametrów pracy rekuperatora w bieżącym tygodniu, od 07.12 do 09.12. Vallox 96 MV bez nagrzewnicy wstępnej, nagrzewnica wtórna zblokowana do – 8 *C. Wszelkie informacje są dostępne na “wyciągnięcie ręki”. Są to zdjęcia z ekranu telefonu komórkowego. Na bieżąco monitorujemy takie parametry jak temperatury powietrza, wilgotność, przepływ oraz poziom dwutlenku węgla…

Comments are closed.